Select Page

Kočevje, prihajamo!

Končno je prišel ponedeljek, ko smo s kovčki prišli v šolo. Pojedli smo malico, nato pa odšli na avtobus.

Malo pred enajsto smo se pripeljali v Kočevje. Najprej smo si ogledali sobe, nato smo se razpakirali. Sledil je sestanek, kjer smo izvedeli pravila obnašanja v domu. In že je bil čas kosila. Kosilo je bilo odlično. Po kosilo smo imeli eno uro druženja. Nato smo se odpravili na pohod po Kočevju. Videli smo Rudniško jezero, reko Rinžo v kateri trenutno cvetijo rumeni blatniki, stare vile in cerkev Svetega Jerneja zavetnika beguncev. Šli smo tudi mimo drevesa, ki je najbolj strupeno drevo v Sloveniji in se imenuje tisa. Slišali smo še zgodbo o ljubezni med Veroniko Deseniško in celjskim grofom Friderikom.

Ko smo prišli nazaj, smo imeli večerjo.

(Skupno 332 obiskov, današnjih obiskov 1)
Pomoč osebam s posebnimi potrebami