Tretji dan v tednu smo imeli naravoslovni dan. Naši najmlajši so raziskovali življenje v vodi, medtem ko so drugošolci izdelovali maketo Novega mesta.

Učenci tretjega razreda so si ogledali film o mlinih in spoznavali staro mestno jedro. Četrtošolci in petošolci so osvetlili botanični vidik mesta. Šestošolci so ugotavljali, kaj Novo mesto že dolgo in tudi danes ponuja lačnemu meščanu in obiskovalcu. V ta namen so obiskali Gostišče Novo mesto, gostilni Bučar in Jakše. Spoznali so tradicionalne jedi in tudi sami pekli dobrote. Sedmi in osmi razred je dan začel skupaj, in sicer so prisluhnili predavanju g. Iztoka Zorka, kasneje pa so sedmošolci ustvarjali na temo vode, osmošolci pa so se odpravili na ogled čistilne naprave in obiskali Tovarno zdravil Krka. Ker se naši devetošolci že zanimajo za svojo poklicno pot, so raziskovali gospodarstvo Novega mesta, ena skupina pa je med obiskom Vrtnarskega centra Novo mesto naredila čudovite jesenke aranžmaje in aranžirala šolska darilca. Druga skupina je ustvarjala plakate na temo gospodarstvo v Novem mestu. Šola vsak dan bolj nazorno izkazuje dela naših pridnih rok in se krasi z našimi izdelki.

Neva Kovač, 8. razred