Cankarjevega tekmovanja, ki je potekalo v torek, 9. novembra, se je udeležilo 85 učencev od 4. do 9. razreda matične in podružnične šole.

Bronasto Cankarjevo priznanje je osvojilo 32 učencev.

Prejemniki bronastega priznanja:

• 4. razred: Bine Plut, Staš Muhvič, Lenart Jakše (p), Ota Škrbe, Lucija Pugelj Siciliani (p)
  • 5. razred: Nika Petrina, Miša Radoš, Nuša Kovač (p), Tilen Gašper (p)
  • 6. razred: Rožle Pirc, Ana Kapš, Brina Počrvina, Mija Meštrič, Niah Orač, Tevž Muhvič, Lovro Selan
  • 7. razred: Ronja Tašič, Meta Kapš, Neža Novak, Neja Gazvoda, Sanja Lužar, Tinkara Štravs
  • 8. razred: Ema Kastrevc, Manca Meštrič, Tamara Kojić, Jakob Cvelbar, Nina Gril, Eli Gorjanc
  • 9. razred: Lea Derčar, Ajda Počrvina, Živa Strašek, Mia Zrimšek

Na regijsko tekmovanje, ki bo v četrtek, 9. 12. 2021 (na daljavo), so se uvrstile osmošolke Ema Kastrevc, Manca Meštrič in Tamara Kojić ter devetošolki Lea Derčar in Ajda Počrvina.

Iskrene čestitke prejemnikom priznanj ter velika zahvala vsem sodelujočim tekmovalcem.

Naj bo knjiga še naprej vaša zvesta sopotnica.

Vodja tekmovanja: Mojca Klobučar, prof.