V torek, 25. 10. 2016, se je na naši šoli odvilo prvo srečanje romskih osnovnošolskih otrok na Dolenjskem. Pobudnik srečanja je bilo društvo Romani Union iz Murske Sobote. Dogodka, ki je potekal v telovadnici šole, so se udeležili romski učenci iz osmih dolenjskih osnovnih šol. V prvem delu je potekal kviz, na katerem so učenci pokazali svoje znanje iz romoloških tem. Našo šolo so v tem delu zastopali Enej, Deneja in Laura. Po kvizu je sledil kulturni program z različnimi plesnimi, pevskimi in recitacijskimi točkami. Osmošolec Robert je razveselil prisotne, ko je na harmoniko zaigral veselo romsko pesem. Odločila sem se, da se tudi sama pridružim nastopajočim. Z Denejo sva recitirali pesem o različnosti najinih poti. Jaz sem jo povedala v romskem jeziku, Deneja pa v slovenskem. Veselilo me je, da sem se lahko udeležila tega prijetnega dogodka. Prepričana sem, da so tudi romski otroci zadovoljni z izpeljano prireditvijo in si želijo, da se prvo srečanje romskih učencev spremeni v tradicionalno.

Marija Judež, 7. a