Učenci Podružnice Birčna vas so pod mentorstvom učiteljic sodelovali na literarnem natečaju, ki ga je v sklopu Evropskega tedna mobilnosti, razpisala Mestna občina Novo mesto.

Na letošnji razpis s sloganom ETM, »Živi zdravo – Potuj trajnostno.« so prejeli 26 literarnih prispevkov od katerih so izbrali 7 najboljših, med njimi pa kar 5 literarnih besedil naših učencev:

– ADAM MARJANOVIĆ, 2. r., besedilo: Pot domov, mentorica Andreja Krnc

– NEJC BUKOVEC, 2. r., besedilo: Čista narava, mentorica Andreja Krnc

– NEŽA FABIJAN, 4. r., besedilo: Živi zdravo-potuj trajnostno, pesem Potujem, mentorica Mateja Železnik

– ULA MUHIČ, 5. r. , besedilo: Deklica in kolo,  mentorica Milka Hudoklin

– JAN HOČEVAR, 5. r., besedilo: Naša zemlja,  mentorica Milka Hudoklin

Predstavitev izbranih literarnih besedil je potekala ob zaključku projekta ETM, in sicer v sredo, 22. septembra 2021, ob 9.30 na Glavnem trgu.

Štirje učenci so doživeto predstavili svoje pesmi in zgodbo pred množico obiskovalcev, ki so temu ob obisku mestnega trga tudi prisluhnili. Po končanem nastopu smo si ogledali še predstavljene aktivnosti športnih, gasilskih in drugih društev. Največ pozornosti sta pritegnili reševalno in gasilsko vozilo vseh mladih vrtčevskih in osnovnošolskih ter ostalih obiskovalcev.

Malce drugačen dan kot so ga preživeli ostali učenci na športnem dnevu, smo z učenci zaključili tako, da smo se peš odpravili do šmihelske šole ter se v Birčno vas vrnili s šolskim kombijem.

Vsem učencem, ki so sodelovali na literarnem natečaju, iskreno čestitamo ter smo na vašo ustvarjalnost ponosni.

Zapisala: Milka Hudoklin