Spoštovani,

tudi v iztekajočem se šolskem letu so bile šole in učitelji na velikih preizkušnjah. Taki in drugačni modeli poučevanja, spreminjajoča se pravila, mehurčki, samotestiranja…

Dovolj razlogov torej, da tudi letos izpeljemo akcijo Dolenjskega lista Učitelj leta.

Lani si je ta naziv po izboru naših bralcev prislužila profesorica angleškega jezika na Srednji gradbeni, lesarski in vzgojiteljski šoli Šolskega centra Novo mesto Saša Kralj, ki je v naboru več kot 300 imen, ki so jih predlagali sami bralci, zbrala največ glasov.

Veliko predlaganih imen v lanski akciji nas navdaja s spoznanjem, da imamo na Dolenjskem, v Beli krajini, Posavju in na kočevsko-ribniškem območju veliko odličnih pedagoških delavcev v osnovnih in srednjih šolah. Opravljajo pomembno in pogosto zelo nehvaležno delo, zato si zaslužijo, da jih javno izpostavimo in pohvalimo.

Glasove za naziv UČITELJ LETA bomo preko spletnega obrazca na strani Dolenjsklilist.si in glasovnice, ki je objavljena v tiskani izdaji Dolenjskega lista, zbirali do 15. junija.

Prosimo vas, da o akciji UČITELJ LETA in glasovanju preko šolske okrožnice, eAsistenta ali na kak drug način obvestite učence in starše ter jih pozovete h glasovanju za učitelja, ki si po njihovem mnenju zasluži naziv UČITELJ LETA 2022.

Hvala in lep pozdrav.

Lidia Zbašnik

direktorica in odgovorna urednica Dolenjskega lista