V četrtek, 22. februarja 2018, je v prostorih Mestne občine Novo mesto potekal 28. občinski otroški parlament.  Zbralo se je 32 otrok iz osmih osnovnih šol. Mladi parlamentarci so razpravljali o temi »Šolstvo in šolski sistem«, o kateri se bodo pogovarjali tudi v prihodnjem letu.

V skupinah so se pogovarjali o podtemah:

– »Odnosi v šoli«,

– »Učne vsebine«,

– »Metode in načini poučevanja« in

– »Šola za življenje«.

Vsi so bili dobro pripravljeni in aktivni. Izpostavili so mnogo idej in predlogov za načrtovanje šolstva in šolskega sistema.

Zbrane je nagovoril tudi župan, g. Gregor Macedoni, ki se je z mladimi osnovnošolci pogovoril in odgovoril na nekaj njihovih vprašanj.

Našo šolo so zelo dobro zastopali naslednji učenci: Miha Kapš (9. a), Iva Baša (9. b), Marcel Hrovatič (6. a) in Ema Kastrevc (4. b).

Med kandidati za regijski parlament je bila predlagana tudi naša učenka Iva Baša, vendar žal ni bila izvoljena.

Vsem štirim učencem naše šole se zahvaljujem za aktivno sodelovanje na občinskem parlamentu in jim čestitam za uspešno zastopanje naše šole.

Milka Hudoklin, mentorica OP