Skoči na glavno vsebino
Select Page

Na naši šoli od začetka šolskega leta mesečno v šolski knjižnici poteka bralni kviz, ki ga pod mentorstvom šolske knjižničarke Marjetke Dragman pripravijo člani skupine za izboljšanje bralne pismenosti. Cilji bralnega kviza so: zabavno učenje, preverjanje razumevanja, sporočanje bistva in kritično mišljenje. Teme bralnega kviza so različne, zanimive in aktualne. V tem šolskem letu so učenci brali besedila in reševali naloge iz naslednjih tem, in sicer: Kulturno dediščino v septembru,  Novo mesto v oktobru, Novomeške ustvarjalce v novembru, Po praznikih diši v decembru, januarja in februarja je bila tema Slovenska imena mesecev in marca Pesmi o mami. Med učenci je kviz zelo priljubljen. Motivacija je tudi knjižna nagrada, ki jo mesečno prejmejo z žrebom trije učenci. Povprečno na mesec reši bralni kviz okoli 60 učencev.

V začetku meseca marca so knjižnico obiskali tudi drugošolci podaljšanega bivanja. Knjižničarka jih je lepo sprejela in jih seznanila z reševanjem bralnega kviza v mesecu marcu. Vsak učenec je prejel listek za rešitev kviza. Posamezni učenci so prebrali glasno štiri pesmi, nato sta sledili vprašanji. Vsak je na listek napisal odgovor, o kom govorijo pesmi. Zapisati so morali lepo misel o svoji mamici. Odgovore so oddali v škatlo, v kateri knjižničarka zbira odgovore. Ob koncu meseca bo žrebanje, kjer bodo trije izžrebani učenci za pravilno rešitev kviza prejeli lepo knjižno nagrado. Učenci radi rešujejo kviz in komaj čakajo na novo temo v novem mesecu.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 123 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST