Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci četrtih razredov sodelujemo v bralno-ustvarjalnem projektu – H. C. Andersen.  Seznanili smo se že z Andersenovim življenjem, brali njegove pravljice ter spoznali značilnosti Danske v času šolanja na daljavo.

V torek smo se preizkusili v pripravi danskih palačink (aebleskiver) in obloženih kruhkov (smorrebrod).  

V razredu smo se razdelili v dve skupini. Skupina, ki je ostala v razredu je izdelovala danske zastavice. Druga skupina pa je odšla s knjižničarko v gospodinjsko učilnico. Tam smo se razdelili. Eni smo pripravili maso za palačinke. Zelo natančno smo upoštevali recept za pripravo mase. Medtem so drugi pripravljali sestavine za obložene kruhke. Bilo je zelo zabavno, ker je moral vsak nekaj narediti.

V razredu smo izdelke postavili na mizo s pogrnjenim prtom. Palačinke so bile namazane z Nutello, kruhki pa z maslom in obloženi s salamo, sirom, jajčkom, kumarico in korenčkom. Komaj smo čakali, da probamo, kar smo ustvarili.

Na koncu smo naše kuharske umetnine pojedli. Vse je bilo zelo dobro. Želim si, da bi še kdaj podobno ustvarjali.

Bilo je res super!

                                                                                                     Manca Verček Rems, 4. b

(Skupno 177 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST