Skoči na glavno vsebino
Select Page

Navdih obstaja, vendar te mora najti pri delu.

Pablo Picasso

Tudi v letošnjem šolskem letu so učenci matične in podružnične šole uspešno sodelovali na Mednarodnem likovnem natečaju Bodi umetnik »Igraj se z mano«, ki poteka pod okriljem Centra Janeza Levca iz Ljubljane. Letošnji temi natečaja sta bili »Igraj se z mano« in »Dober tek, Slovenija. Zdravo uživaj in več gibaj«. Učenci so pokazali veliko likovne ustvarjalnosti in izvirnosti, saj so bila med izbranimi deli kar tri iz naše šole. Priznanje za likovno delo bosta prejela učenca Podružnične šole Birčna vas, in sicer: Nik Podržaj iz 1. razreda, ki je ustvarjal pri učiteljicah Andreji Krnc in Mojci Pirc, ter Oskar Jenič iz 2. razreda, ki je ustvarjal pri učiteljici Marjanci Šoško. Na matični šoli pa bo priznanje pod mentorstvom učiteljice Tatjane Badovinac prejela učenka 5. a razreda, Katja Abram.

Vsem učencem iskreno čestitamo za dosežek!

Na letošnjem natečaju je sodelovalo kar 3601 likovno delo iz 315 različnih ustanov (od tega 17 iz tujine) ter 526 mentorjev in 7 različnih držav. Izbranih je bilo 306 likovnih del. Letos bo otvoritvena razstava zaradi epidemioloških razmer potekala preko spleta.

Razstavi se lahko pridružite v četrtek, 11. 3. 2020 ob 17. uri preko FB strani Igraj se z mano.

Vsem učencem želimo še naprej veliko navdiha in veselja pri ustvarjanju!

Zapisala: Marjanca Šoško

.

Katja Abram, 5. a

.

Oskar Jenič, 2. a/p

(Skupno 340 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST