Skoči na glavno vsebino
Select Page

Osnovno šolo Šmihel je  v petek, 12. 3. 2021, obiskala ministrica za Slovence v zamejstvu in po svetu dr. Helena Jaklitsch. V kratkem kulturnem programu sta učenca Tevž Bajc in Angelika Zajc gostom predstavila razmišljanje šmihelskih učencev o sporočilnosti Rastoče knjige. Za prijetno vzdušje pa je poskrbel učenec Tilen Stojko s svojo harmoniko. Gospa ministrica si je z veseljem ogledala kipec Deklice z Rastočo knjigo, ki nas v avli šole vsak dan spodbuja k branju in razmišljanju ter osebni rasti, medsebojnem spoštovanju, strpnosti in povezovanju. V nadaljevanju se je v šolski knjižnici sestala z vodstvom šole in koordinatorico Rastoče knjige, ki je vsem prisotnim predstavila 5-letno delovanje Rastoče knjige OŠ Šmihel. Srečanje je potekalo v sproščenem vzdušju, kjer ni manjkalo idej za nadaljnje delovanje tega izvirnega vseslovenskega projekta.

Hvala učencem, ki so nastopali na dogodku, ki nam je v čast in ponos.

                        Marjetka Dragman, koordinatorica Rastoče knjige OŠ Šmihel

(Skupno 363 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST