Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek, 26. septembra, je šmihelske učence podaljšanega bivanja  v sklopu šolskega projekta Rastoča knjiga obiskala mlada pesnica Sandra Murgelj. Učencem se je na kratko predstavila. Povedala je, da je študentka Akademije za glasbo v Ljubljani. Razdelili so se v dve skupini. Najmlajši so se zbrali na prostem, v mirnem kotičku za šolo, tretješolci so ji kasneje prisluhnili  v učilnici. Predstavila jim je svojo pesniško zbirko Rdeča vrtnica, ki je izšla pred štirimi leti, v času njenega srednješolskega izobraževanja. S pisanjem je začela že v osnovni šoli, intenzivneje pa v srednji šoli. Navdih za pisanje je črpala iz narave, iz vsakdanjega življenja, okolice, prijateljev. Velikokrat so jo navdihnile tudi živali. Svoje pesmi je objavljala v časopisih, revijah, glasilih, sodelovala je tudi v literarnih natečajih. Učencem je prebrala nekaj pesmi iz svoje zbirke. Bile so jim všeč. Spodbudila jih je k ustvarjanju. Nekateri so jih povedali, drugi jih bodo še zapisali. Z zanimanjem so si ogledali pesniško zbirko in fotografije, ki jo dopolnjujejo. Zastavili so ji številna vprašanja. Sandra Murgelj je tako popestrila Šmihelčanom uro podaljšanega bivanja.

Zapisala in fotografirala Helena Murgelj

(Skupno 356 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST