V ponedeljek, 22. 4. 2024, smo ob svetovnem dnevu Zemlje z učenci 4., 5., 6. in 7. razreda izvedli dan dejavnosti s posebno vsebino.

Četrtošolci in petošolci smo spoznavali ločevanje odpadkov, KEMS (kartonsko embalažo mleka in sokov), recikliranje  ter krožno gospodarstvo. Ustvarjali smo izdelke iz KEMS-a.

Šestošolci in sedmošolci pa so na temo vpliva človeka na podnebje pisali slogane in porisali stare majice, ki so jih kasneje tudi ponosno oblekli in z njimi sodelovali v ostalih dejavnostih in delavnicah.

V okolici šole smo v medgeneracijskem sodelovanju prijateljskih razredov izvedli Podnebni tek in tako opozorili na posledice podnebnih sprememb, ki nas opominjajo, da moramo zaživeti drugače, saj nimamo rezervnega planeta.

Skupaj smo izdelali še skupinski transparent, na katerega je vsak izmed nas obrisal svojo dlan in se tako zavezal k vsakodnevnemu udejstvovanju slogana Naš planet – moja skrb.

Zapisali koordinatorici Ekošole in Zdrave šole:

Erika Jerič in Katja Košir