Skoči na glavno vsebino
Select Page

Spoštovani, 

21. marca je bil prvi pomladni dan in “SVETOVNI  DAN  LUTK  2021“, ki ga praznujejo vsi lutkarji in lutke na svetu, v gledališču preberejo tudi slavnostno poslanico UNIMA-e (mednarodno združenje lutkarjev).

Na Gradu Sevnica so v počastitev tega svetovnega kulturnega praznika že 12. leto zapored organizirali ” Mednarodni lutkovni festival”, kamor tradicionalno vabijo otroke in starše v čaroben svet grajskih lutk.

Zaradi ukrepov pandemije in omejenega druženja, želijo letos razveseliti otroke, pedagoge in uslužbence po spletu, popolnoma brezplačno, kot darilo ob prihodu pomladi za veselo potepanje po fantazijskem svetu lutkovnih predstav – iz Slovenije in Rep. Češke.

Mednarodna slavnostna poslanica ob Svetovnem dnevu lutk (TUKAJ).

Slovenska slavnostna poslanica igralke Maje Kunšič (TUKAJ).

Lutkovni festival v dveh delih: TUKAJ in TUKAJ.

Romana Šarec Rojc

ravnateljica OŠ Šmihel

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST