Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 9. decembra, so učenci 2. a razreda z razredničarko Karli Medvešček obiskali Dom starejših občanov. Za upokojene delavce doma so pripravili pester kulturni program. Vse zbrane so pozdravili v imenu učencev in delavcev naše šole. Sedmošolka Laura Hrovatič je v uvodu zapela Avsenikovo pesem Slovenija, od kod lepote tvoje, nato so se predstavili drugošolci s pesmijo, plesom in z igro. V lanskem letu so prvič vstopili v šolo, zapeli so pesmici Trije korenjaki in Jurček teče v šolo. Doslej so se veliko naučili in to predstavili s pesmijo Prebudil se je rano. Potepali se niso sami, tudi muce so šle z njimi na potep, kar so prikazali in povedali z dvema točkama, in sicer Tri muce in Črni muc, kaj delaš? Zapeli so še V dolinci prijetni in So ptičice zbrane. Zbranim so pred prihajajočimi prazniki zaželeli veliko toplih besed in nasmehov, v novem letu pa zdravja in zadovoljstva. Priokus praznične potice so priklicali s plesom ob pesmi Mat potico pečejo. Program je sklenila sedmošolka Tina Kump z mažoretnim nastopom. Upokojenci so bili navdušeni nad zanimivim kulturnim programom in vse nastopajoče nagradili z močnim aplavzom.

 

Besedilo in fotografije: učiteljica Helena Murgelj

 

(Skupno 458 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST