Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 8. oktobra, so aktivistke Krajevne organizacije Rdečega križa Šmihel Novo mesto z novo predsednico, gospo Brigito Juršič, pripravile že tradicionalno srečanje starejših krajanov. Srečanje je potekalo v jedilnici OŠ Šmihel. Udeležili so se ga tudi sekretarka Območnega združenja Rdečega križa Novo mesto, gospa Barbara Ozimek, predsednik sveta Krajevne skupnosti Šmihel, gospod Miro Škufca in predsednik PGD Šmihel, gospod Matjaž Kavšek. Najprej je zbrane pozdravila gospa Angelca Kristan, ki je kar nekaj let uspešno vodila to organizacijo in jo letos predala naslednici Brigiti Juršič. Dobrodošlico in pozdrav zbranim so namenili tudi ostali gostje. Gospa Brigita Juršič je predstavila, kaj vse so doslej naredili. V Krajevni skupnosti Šmihel imajo več kot 200 krajanov starih 70 let in več. Med njimi je najstarejša gospa Lucija Ravnikar, ki bo decembra letos dopolnila 96 let, med moškimi pa je najstarejši gospod Alojz Poljanec, ki bo marca 2016 star 90 let. Tokratnega srečanja se je udeležilo okoli 90 krajanov.

Učenci OŠ Šmihel so pod vodstvom mentorice krožka Rdečega križa, učiteljice Mojce Klobučar, pripravili zanimiv in bogat kulturni program. Predstavili so se z avtorskimi pesmimi, s prepevanjem modernih in narodnih pesmi ob inštrumentalni spremljavi devetošolcev s cajonom, harmoniko in kitaro, s čarovniškimi triki, manjkal pa ni niti nastop mažoretke. Šolske kuharice so poskrbele za okusno kosilo. Na srečanju so izvedli tudi srečelov. Prostovoljni prispevek od srečelova bodo namenili ljudem, ki so pomoči potrebni. Druženje je bilo nadvse prijetno, sproščeno in veselo. Ob koncu so si obljubili, da se ponovno snidejo v prihodnjem letu.

 Besedilo in fotografije: Helena Murgelj

(Skupno 355 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST