Skoči na glavno vsebino
Select Page

V ponedeljek 8. 5. 2023, smo se 7. razredi  odpravili na ekskurzijo na Notranjsko. Zbrali smo se ob 6.50 in se peljali do Unca, kjer nas je pričakal vodič in se nato skupaj odpravili do Rakovega Škocjana.

Tam smo si ogledali velik in mali naravni most.

Nato smo se peljali skozi mesto Cerknica, ki je dobilo ime po cerkvici. Tam smo si ogledali nekaj glavnih zanimivosti.

 Po ogledu smo se ustavili pri bližnji cerkvici, ki ima zelo dobro akustiko. Iz tlorisa pa izgleda kot triperesna deteljica.

Potem pa smo si ogledali grad Snežnik od kleti do 3. nadstropja. Grad je dobil ime po gori Snežnik, ki se nahaja blizu gradu.

Po ogledu smo si šli ogledat znano Cerkniško jezero, ki glede na padavine in letni čas presiha.

Po sprehodu smo se ustavili v muzeju in si ogledali jezero v  vseh letnih časih. Pokazali pa so nam tudi drevak, s katerim so se včasih prevažali, ko je jezero popolnoma poplavilo. Blizu pa je tudi vas Otok, ki je včasih otok, včasih pa ne.

 Medijski center:

Katja Abram, 7. a

(Skupno 233 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST