Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 24. 1. 2018, smo se učenci 5. razreda matične in podružnične šole udeležili akcije Šolar na smuči. Z avtobusom smo se odpeljali na smučišče na Krvavcu. Kar 20 učencev je bilo prvič na smučeh. Nekateri smo se v dolini malo prestrašili visokih zasneženih vrhov.

Na smučišču smo se razdelili v pet skupin, glede na predznanje. Učence smučarje začetnike so poučevali učitelji smučanja s Krvavca, ostale pa naši učitelji. Učili so nas kako pademo, se poberemo, zavijamo, ustavimo, uporabljamo smučarske naprave. Ob padcih so nam učitelji pomagali ustati in nas spodbujali, naj ne odnehamo. Z vrha smo imeli lep pogled na Alpe in Ljubljansko kotlino, o katerih smo se učili pri Družbi.

Najbolj so nam v spominu ostali vožnja z vzpenjačo, lepo sončno vreme in navdušenje nad smučanjem.

Zapisali učenci 5. a/p

(Skupno 106 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST