Skoči na glavno vsebino
Select Page

V soboto, 4. 3. 2017, so se štirje učenci naše šole udeležili finala državnega tekmovanja v Hitrem in zanesljivem računanju. Zelo dobro organizirano tekmovanje je potekalo na OŠ Litija. Finala se je udeležilo 49 tekmovalcev – finalistov iz vse Slovenije, povabljenih po rezultatih šolskega tekmovanja (trije krogi).

V letošnjem šolskem letu smo imeli najštevilčnejšo ekipo tekmovalcev (šteto od leta 2011), ki so z vajo in vztrajnostjo dosegli uvrstitev na državno tekmovanje. Vsi štirje so s peterobojem v živo pokazali, da spadajo v sam vrh tovrstnega tekmovanja in hkrati osvojili zlato priznanje za uvrstitev med prvih deset v državi. To so:

Filip Judež, prvošolec, ki je premagal vse finaliste v kategoriji skupine 1. do 3. razreda in osvojil 1. mesto. S svojim nastopom je očaral vse udeležence .

Semošolca Marija Judež (8. mesto) in Matevž Hvala (10. mesto) sta uspela v kategoriji skupine 6. – 7. razred.

Prvič pa je z vztrajnim treningom uspel priti v finale devetošolec Matic Erpič (5. mesto) v kategoriji skupine 8. – 9. razred.

Vsem štirim tekmovalcem iz srca čestitam.

 

Mentorica: Vesna Slapničar

(Skupno 459 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST