V soboto dopoldan, 21. 10. 2022, se je na OŠ dr. Pavla Lunačka  v Šentrupertu odvijalo državno tekmovanje iz logike za učence 7. razreda ter hkrati regijsko tekmovanje za učence 8. in 9. razreda.

Tekmovanja so se udeležili trije učenci naše šole, ki so na šolskem tekmovanju pokazali največ logičnega znanja.

Srebrno priznanje je na tekmovanju v Šentrupertu osvojila Sara Petrina iz 7. razreda, Ana Kapš iz 8. in Matej Gorenc iz 9. razreda pa sta si z zelo uspešnim reševanjem nalog pridobila vstopnici za državno tekmovanje.

Državno tekmovanje je potekalo v soboto, 11. 11. 2023, na Fakulteti za elektrotehniko v Ljubljani.

Ana in Matej sta si z reševanjem zelo zahtevnih nalog uspela priboriti, tako kot Sara, srebrni priznanji.

Podrobni rezultati so dosegljivi na spletni povezavi: https://zotks.si/priznanja/logika/

Vsem tekmovalkam in tekmovalcem veljajo čestitke za vloženi trud med pripravami na tekmovanje, na samem tekmovanju in dosežene uspehe.

Mentor:

Andrej Prah