Z učenci smo prenovili šolski zeliščni vrtiček. Najprej smo položili zaščitno folijo, nanjo naložili  zemljo ter jo razrahljali. Učenci in učitelji so od doma prinesli nekaj zelišč, ki smo jih nato zasadili. Posadili smo meto, meliso, timijan, ognjič, ameriški slamnik, ušesnik, drobnjak, žajbelj, lovor, sivko. Učencem je bilo delo na zeliščnem vrtu zelo všeč. Nekateri so bili prav spretni z lopatami, grabljami ter samokolnico. Imena zelišč smo zapisali na kamne, ki smo jih položili poleg zelišč. Pogovarjali smo se tudi o uporabnosti zelišč, njihovih delov v kulinariki ter v zdravilne namene.

Naš šolski vrtiček je tudi didaktično gradivo, saj učenci opazujejo rast in razvoj rastlin. Za rastline tudi skrbijo in se tako učijo odgovornega ravnanja do narave.

Erika Jerič