V letu 2022 praznujemo 70. obletnico najstarejše knjižne zbirke za mladino pri nas, v kateri je izšlo kar 350 del. Zasnoval jo je in dolga desetletja urejal pesnik Ivan Minatti. V njej je prvič izšel dobršen del izvirnih slovenskih proznih besedil, ki so danes kanonski teksti mladinske književnosti.

V založbi Mladinska knjiga jo bodo obeležili z izdajo ponatisov osmih knjig iz slovenske in svetovne mladinske književnosti, ki so aktualne tudi za sodobne bralce, ter z izdajo ene izvirne in ene prevodne novosti.

Najstarejša zbirka knjig za mladino, v kateri izhajajo izvirna in prevodna, motivno in žanrsko raznolika klasična in sodobna dela mladinske književnosti, ki nagovarjajo otroke od 10. leta naprej.

Iščemo najstarejšo knjigo iz zbirke Sinji galeb

Letos zbirka Sinji galeb, ki je namenjena otrokom od 10. leta dalje, praznuje že 70. rojstni dan. Ob tej priložnosti bomo na šoli pripravili razstavo in k sodelovanju vabimo tudi učence in učitelje.

Vabljeni ste, da pobrskate po domačih knjižnih policah in pogledate, ali imate katero od knjig iz te zbirke in jo prinesete v šolsko knjižnico, kjer bomo pripravili razstavo. Pa še dobra novica! Kdor prinese najstarejšo knjigo iz zbirke, prejme nagrado, med vsemi sodelujočimi pa bomo še nekoga izžrebali.

Kako pa prepoznamo knjige iz zbirke Sinji galeb?

Knjige iz zbirke prepoznate tudi po logotipu, v katerem je sonce in spredaj galeb. Logotip v knjigah lahko najdete na različnih mestih (na platnici, hrbtu knjige, znotraj knjige).

Zbiranje knjig za razstavo poteka do petka, 18. marca 2022.

Lepo vabljeni k sodelovanju!

knjižničarka Meta Dragman