ŠOLSKA SKUPNOST 2023/24

Učenci OŠ Šmihel so organizirani v oddelčne skupnosti, ki se preko svojih predstavnikov povezujejo v skupnost učencev šole.

Srečanje predstavnikov šolske skupnosti matične šole bo potekalo v geografski učilnici ob sklicu njegovih mentoric ali/in na pobudo ravnateljice.

Vzgoja učencev OŠ Šmihel za aktivno družbeno življenje bo temeljila predvsem na sledečih osnovah:

• na doslednem in sistematičnem uvajanju v neposredno delo na šoli;
  • aktivnem sodelovanju pri reševanju vprašanj, ki se pojavljajo na šoli ter izven nje ter so povezani z njihovimi interesi in delom;
  • krepiti in spodbujati usmeritve iz Vzgojnega načrta.

Naloge šolske skupnosti:

• zbiranje predlogov in pripomb predstavnikov oddelčnih skupnosti v zvezi s potekom pouka, vedenjem učencev na šoli, ekskurzijami, interesnimi dejavnostmi, počutjem in opremo v šoli;
  • obravnavanje učnega uspeha v oddelku;
  • spodbujanje razrednih skupnosti k aktivnem sodelovanju pri oblikovanju šolskega utripa ter k sodelovanju na različnih tekmovanjih in projektih;
  • sodelovanje pri pripravi prireditev in projektov;
  • sodelovanje pri skrbi za dobre medsebojne odnose na šoli;
  • skrb za dosledno izvajanje pravil šolskega reda;
  • opravljanje drugih nalog, za katere se dogovorijo učenci.

Naloga šolske skupnosti oz. vseh nas je soustvarjati varno in spodbudno učno okolje, ki temelji na strpnem pogovoru in spoštljivem reševanju izzivov, ki se pojavijo.

Mentorici:

Dragica Poljanec