Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 21. 5. 2019, smo se učenci 1., 2. in 3. razreda odpravili na ekskurzijo v Sevnico, kjer smo obiskali tamkajšnji grad. Na vhodnih vratih nas je sprejela grajska skrbnica in nas popeljala v atrij gradu. Vsi skupaj smo poklicali grajskega skrbnika Cirila, ki nas je napol v spanju pozdravil z okna svoje sobe. Hitro se je uredil in se napotil k nam, da bi nam razkazal prostore v gradu. Najprej nas je popeljal do spalne sobane barona Moscona. Tam sta nas pričakala baron Moscon, ki je v postelji v nočni halji s čepico na glavi in spalno masko na očeh še spal, in njegova hišna pomočnica. Ko se je baron prebudil, nam je pripovedoval zanimive zgodbe. Nato nas je Ciril odpeljal do stare učilnice in nam opisoval, kako je včasih potekalo šolanje otrok. Po ogledu sto let starega razreda smo se v jedilnici pridružili baronu Mosconu in njegovemu osebju pri zajtrku. Posladkali smo se s piškoti. V nadaljevanju smo si ogledali še prostore grajskega lutkovnega gledališča ter spoznali različne vrste lutk. V spomin smo se skupaj s kraljem Lutkanom in z gospo, ki nam je razkazala lutkovne prostore, še fotografirali. Za zaključek so sledile še grajske igre. Zaradi slabega vremena iger žal nismo izvajali na prostem, ampak so le-te priredili in so jih učenci izvajali v grajski dvorani. Učenci so najbolj uživali v borbi s palicami, pri kateri so urili moč in ravnotežje ter skušali premagati svoje vrstnike. Pred odhodom proti domu so si nekateri kupili še spominke.

 

Učiteljice prvega triletja

 

 

(Skupno 271 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST