Na dan šole, 16. oktobra 2023, smo že tradicionalno obeležili Mihaelov dan, ki je oznanil uradni začetek projekta Rastoča knjiga 2023/2024.

Tudi letošnje leto  smo uro namenili pogovoru o zgodovini šole, se spominjali rdeče niti lanskoletnega projekta in se seznanili s cilji letošnjega na temo POJ MI PESEM … v povezavi z vrednotami. Učenci prvega triletja so poslušali pravljico o vrednotah in se pogovarjali o tem, katere vrednote poznamo in katere so vključene  v pravljico. Ostali pa so izpolnjevali anketo o vrednotah. Ugotovitve  ankete bodo vodilo pri našem nadaljnjem delu, ko bomo v tem šolskem letu obračali osmi list Rastoče knjige.

Tokrat smo Mihaelov dan poleg tradicionalnega Mihaelovega kosila popestrili še s sprejemom prvošolcev v šolsko skupnost ob prisotnosti oddelčnih predstavnikov. Progam sta vodila predsednika šolske skupnosti, devetošolca Iza Brodar in Gal Bartolj,  zbrane pa je nagovorila tudi ravnateljica.  Za naše najmlajše so poskrbeli učenci 9. razreda, ki so jih presenetili z vabili na sprejem v veliko šmihelsko družino, nato pa še pospremili h kipcu naše deklice z Rastočo knjigo – Šmihelčanke, kjer so obljubili,  da se bodo pridno učili, spoštovali pravila in bili šoli v ponos. Prvošolci so bili veseli tudi spominka na dan, ko so postali Šmihci.

S tem pa presenečenj še ni bilo konec, saj je po pouku v jedilnici že dišalo okusno kosilo po izboru učencev. Le-te sta pričakala knjižničarka Marjetka Dragman in  lanskoletni  naj učenec Matej Gorenc ter vsem razdelila skrbno pripravljene kartončke z vrednotami za popestritev pladnjev in trajen spomin.

Dan smo simbolično zaključili ob zvokih letošnje idejne pesmi projekta, Poj mi pesem v izvedbi Vlada Kreslina, ki je odmevala po šoli.

Utrinke pestrega dne si lahko ogledate na povezavi: Rastoča knjiga OŠ ŠMIHEL- Mihaelov dan 2023 (arnes.si)

Medijski center:

Ota Škrbe in Lana Kutnar (6. b) z mentorico M. Klobučar