Naša šola se je tudi v letošnjem šolskem letu pridružila mednarodnemu projektu Krokus. Namen tega projekta je ohranjati spomin na 1,5 milijona judovskih otrok, umorjenih v času holokavsta, kot tudi na tisoče drugih otrok, ki so umrli kot žrtve nacističnega totalitarnega sistema.

Da bi čim širše ozavestili sporočilo tega projekta, smo na sestanku šolske skupnosti zbrali predstavnike vseh razredov naše šole in jih seznanili, kaj se je dogajalo v času holokavsta. Nato smo pred šolo posadili čebulice krokusa (spomladanski žafran), ki bodo spomladi rumeno zacvetele v spomin na nedolžne žrtve, hkrati pa v opomin, da otroci kot žrtve nestrpnosti in različnih oblik rasizma po svetu umirajo tudi danes. Uredili pa smo tudi informativni kotiček, ki učence dodatno seznanja s to tematiko.

Z aktivnostmi bomo nadaljevali tudi v januarju ob dnevu spomina na žrtve holokavsta in aprilu, ko se spominjamo deportacije slovenskih Judov v Auschwitz.