Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 31. maja 2016, smo na naši šoli pripravili prireditev z naslovom “Slavospev življenju je uspeh” s svečano podelitvijo najvišjih priznanj iz znanja. Scenarij za prireditev je zasnovala učiteljica Justina Husu. Prireditve so se v šolski telovadnici udeležili učenci, starši, delavci šole, predstavniki sveta staršev in sveta šole. Za sceno so bili postavljeni različni kotički: naravoslovni, družboslovni, slikarski, športni, glasbeni …, v katerih so učenci predstavili tudi dejavnosti. Prireditev smo začeli s šolsko himno. V kulturnem programu so se predstavili učenci naše podružnice z igranjem na cevi, lončke, učenci matične šole z recitiranjem pesmi, s petjem otroški in mladinski pevski zbor naše šole. Vse zbrane sta na prireditvi navdušili z nastopom tudi gimnastičarka Neža Erpič in mažoretka Tina Kump. Nagovorila nas je ravnateljica šole, magistrica Irena Hlača, mentorji pa so podelili 85 srebrnih priznanj z naravoslovnega, družboslovnega in umetniškega področja, ki so jih učenci naše šole osvojili z vztrajnim delom, voljo in s pomočjo mentorjev. 19-im učencem je uspelo pozlatiti svoje znanje in spretnosti ter doseči največji uspeh – postati državni prvak v znanju ali na športnem področju. Osvojili so kar 26 naslovov najboljših v državi. Tem učencem je podelila priznanja ravnateljica šole ter čestitala vsem dobitnikom srebrnih in zlatih priznanj. Vse dobitnike priznanj je nagovoril tudi zlati deček iz Šmihela Jon Judež, ki je z ljubeznijo in delom osvajal in še naprej na Gimnaziji Novo mesto osvaja najvišja priznanja. Na prireditvi je ravnateljica šole podelila naziv Naj učenec, ki ga je letos osvojila Jonova sestra, šestošolka Marija Judež. Na državnih tekmovanjih iz znanja je osvojila kar šest zlatih priznanj.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 450 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST