Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci 3. a in 3. b razreda so v okviru knjižnično informacijskih znanj obiskali Knjižnico Mirana Jarca. Knjižničarka Helena Brulc je učence najprej popeljala po oddelku za mladino, kjer je tudi vodja. Predstavila jim je kotiček za dislektike, kjer se nahaja lažje berljivo gradivo, ki je primerno tudi za učence, ki jim materni jezik ni slovenščina. Prav tako so si ogledali postavitev leposlovja in poučnih knjig ter jo primerjali s postavitvijo v šolski knjižnici. Izvedeli so, da zelo dobre knjige dobijo oznako Zlata hruška. Ugotovili smo, da je knjižnica zelo velika in lepa in da ima ogromno število knjig ter drugega gradiva. Na študijskem oddelku  so učenci spoznali knjižnico semen, v prostoru, kjer je bukvarna pa knjižnico uporabnih stvari, v kateri si odrasli lahko izposodijo vrtalnik, čistilec za avto itd. V nadaljevanju smo se preselili v Trdinovo čitalnico, kjer je knjižničarka predstavila nekaj zanimivih knjig in učence spodbudila k bralnim akcijam, ki jih knjižnica izvaja v poletnih mesecih.

Zapisala knjižničarka:

 Meta Dragman

(Skupno 88 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST