Skoči na glavno vsebino
Select Page

V JATI Z DRUGAČNIMI

Varstveno delovni center Novo mesto je letos v oktobru že tretjič organiziral projekt “V jati z drugačnimi”. Namen projekta je, da se osebe z motnjo v duševnem in telesnem razvoju družijo z osebami brez motenj, jim prisluhnejo, jih spoznajo, sprejmejo, se skupaj zabavajo, se drug od drugega učijo in pokažejo svoje talente.

Letos je skupina uporabnikov obiskala Dom starejših občanov, kjer so se z učenci OŠ Šmihel in starostniki družili, ustvarjali ilustracije pravljice »Kdo je sešil Vidku srajčico« ter pravljici prisluhnili. Navdušeni so bili tudi nad glasbo, ki so jo zaigrali učenci Ema, Eli, Manca in Aleks na klarinet, violino, violončelo in harmoniko. Nik pa je poskrbel za dobro tehnično izvedbo nastopa. Ob znanih ljudskih napevih so skupaj zapeli.            Preživeli so zanimiv in zabaven dopoldan, ki bi ga z veseljem ponovili.

(Skupno 121 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST