V četrtek, 15. septembra, je potekalo 6. mednarodno srečanje oseb z motnjo in brez motnje v duševnem in telesnem razvoju, ki ga prireja Varstveno delovni center Novo mesto. Tema letošnjega srečanja je bila varnost. V okviru projekta “V jati z drugačnimi” je 6 učencev naše šole obiskalo Vojašnico Franca Uršiča v Novem mestu. Najprej nam je slovenska vojska predstavila svoje področje, potem pa je sledilo pestro dogajanje po postajah. Udeleženci smo se vozili s tankom, preizkusili smo se na poligonu, streljali s puško v tarčo in si ogledali muzej. Na koncu smo se skupine iz šol in skupine oseb z motnjo podružile med seboj. Prejeli smo nekaj praktičnih daril, ki nas bodo spomnila na lep dan, ki smo ga preživeli v prijetni družbi.

Zapisala: Laura Gabrič