Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 19. 10. 2017, smo se nekateri učencev 6., 7. in 9. razreda odpravili v Varstveno delovni center Novo mesto. Tam so nas toplo sprejeli. Sprehodili smo se po ustanovi. Socialna delavka ga. Janja nam je predstavila življenje in delo njihovih varovancev. Ko smo končali z ogledom so nas povabili na malico.  Po končani malici smo odšli na skupne delavnice, kjer smo izdelovali voščilnice. Zelo lepo smo se vključili v delo z njimi, saj so bili zelo prijazni in delovni. Za konec druženja pa nas je čakalo še prijetno presenečenje.  Pripravili so nam glasbeno točko, v kateri je gospod zaigral. Ob taktih njegove harmonike smo skupaj z varovanci  zapeli nekaj znanih slovenskih pesmi. Učenka Hana Klemenčiči pa je prebrala eno svojih pesmi »Denarnica«.  Podarili so nam tudi darila, da se bomo tega dne še večkrat spomnili.

Druženje z varovanci VDC-ja in njihovimi zaposlenimi nam je bilo izredno prijetno in zanimivo. Spoznali smo veliko novega.  Poslovili smo se s prijetnimi in toplimi občutki ter mislijo pregovora, ki pravi: » Ne glej ljudi navzven, ampak po njihovem srcu.«

Zapisali: Mia Makovec in Nika Šimc, 7. b

 

(Skupno 477 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST