ZUIP IN START UP 2022

29., 30. septembra in 6. oktobra 2022 so Loti Bele, Tinkara Štravs, Valentin Bele, Rožle Pirc, Mija Meštrič, Kyra Markovič Hvala in Darja Preskar sodelovali na podjetniškem projektu »Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti (ZUIP)«, ki ga v okviru programa »Mladim se dogaja« organizira Javna agencija Spirit v sodelovanju s konzorcijem še drugih osnovnih šol: OŠ Stopiče, OŠ Center, OŠ Drska, OŠ Toneta Pavčka ter Razvojnim centrom Novo mesto. Izziv se je glasil: (Ne)Odvisni od energije? Učenci so naredili predlog in prototip energetske izboljšave naše šole, ki bi pomagal podjetju ENSI energetski sistemi pri učinkoviti energetski prenovi. Pri iskanju rešitve so upoštevali problem naraščanja potreb energije in vplivov na okolje.

11. 11. 2022 in 12. 11. 2022 je na OŠ Center potekal START UP vikend. Učenci so razvijali svojo lastno podjetniško idejo. Sodelovali so: Loti Bele, Tinkara Štravs, Valentin Bele, Rožle Pirc, Mija Meštrič in Kyra Markovič Hvala. Razdeljeni so bili v dve skupini. Svoje ideje so predstavili pred komisijo in na koncu prejeli potrdilo o sodelovanju. Pri teh aktivnostih so spoznali temeljne veščine podjetnosti, kot so timsko delo, izkustveno učenje, ustvarjalnost, inovativnost, javno nastopanje in reševanje izzivov. Ob tem so dobili tudi zanos in željo po nadaljnjem ustvarjanju ter izboljševanju svojih idej, zato je lahko pričakovati, da bodo svojo podjetniško pot nadaljevali tudi v prihodnje.

Mentorici: Maja Zorič in Mateja Železnik