Skoči na glavno vsebino
Select Page

V okviru projekta ERASMUS + so učenci od 1. do 6. razreda na matični šoli in vsi učenci na podružnični šoli ustvarjali stripe na temo KOMUNIKACIJA MED UČENCI, UČITELJI IN STARŠI. Z učenci smo se pogovarjali o komunikaciji v šoli tako med samimi učenci kot med njimi in njihovimi starši ter učitelji. V nižjih razredih so učenci z igro vlog prikazali primerne in neprimerne načine komunikacije. Skupaj smo ugotovili, da je za dobre odnose v šoli še kako potrebna kakovostna komunikacija. Stripe smo razstavili v avli šole, kasneje pa jih bomo še v Domu starejših občanov, v Splošni bolnišnici Novo mesto in v OŠ Dragotina Ketteja. Učenci likovnega krožka od 1. do 3. razreda na matični šoli in učenci na podružnični šoli so s stripi sodelovali na natečaju Živel strip! Živela animacija! Natečaj sta organizirala italijansko združenje Viva Comix in uredništvo revije Stripburger, ki jo izdaja Forum Ljubljana. Za sodelovanje so učenci prejeli stripe v knjižni obliki z naslovom Izgubljen v Ljubljani. Komunikacijske veščine, ki so se jih učenci naučili pri ustvarjanju stripov, bodo skušali upoštevati v šoli in doma.

Zapisala učiteljica Vlasta Močnik Gabrič

Foto: učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 586 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST