Skoči na glavno vsebino
Select Page

Tekmovanja iz znanja fizike za Stefanovo priznanje, ki je potekalo za osmi in deveti razred, se je udeležilo 23 učencev. Učenci, ki so osvojili bronasta priznanja, so Matic Erpič, Vid Rajh, Luka Bele, Matevž Sladič, Dijon Shala, Aljaž Šimc, Anej Umek, Lovro Žnidaršič, Pija Kapš, Arne Gašperšič, Manca Pavec, Živa Staniša, Jan Jakše in Tjaša Kovačič. Na regijsko tekmovanje se je uvrstilo rekordno število učencev, in sicer 12. Srebrna Stefanova priznanja so osvojili trije osmošolci – Matic Erpič, Vid Rajh in Matevž Sladič – in 6 devetošolcev – Anej Umek (ki je postal področni prvak), Pija Kapš, Lovro Žnidaršič, Manca Pavec, Arne Gašperšič in Jan Jakše. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 5 učencev, in sicer Matic Erpič, Vid Rajh, Pija Kapš, Anej Umek in Lovro Žnidaršič.

Državno tekmovanje je bilo 9. aprila 2016 na Pedagoški fakulteti v Ljubljani. Veliko dela in časa, ki so ga vložili v priprave, se je obrestovalo, saj so vsi naši tekmovalci pokazali veliko znanja, učenec Matic Erpič pa je osvojil zlato Stefanovo priznanje in postal državni prvak.

Vsem dobitnikom priznanj iskreno čestitamo, posebne čestitke pa veljajo državnemu prvaku.

Mentorica: Milena Košak

(Skupno 185 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST