Skoči na glavno vsebino
Select Page

V petek 30. 9. 2016, smo se učenci 9. odpravili na strokovno ekskurzijo. Zbor je bil že ob 6. 20. Ko smo se zbrali, so reditelji prinesli malico. Razdelili smo si jo, pospravili v nahrbtnike in odšli na avtobus. Pot nas je vodila proti Kobaridu, kjer smo si ogledali muzej. Ko smo prispeli smo se učenci razdelili po oddelkih in vsak s svojim vodičem odšli na ogled po muzeju. Na koncu pa smo si ogledali še kratko predstavitev o grozotah 1. svetovne vojne v obliki filmčka. Nato smo ponovno sedli na avtobus, katerega pot nas je vodila proti Kolovratu. Tam smo imeli malico, nato pa smo si ogledali vojne jarke iz 1. svetovne vojne, ki so del muzeja na prostem. Povzpeli smo se na sosednji grič in tam posneli nekaj skupnih fotografij. Zanimivost tistega griča je, da leži na meji med Slovenijo in Italijo. Po skupinskem ogledu jarkov smo imeli 25 minut prostega časa, da bi samostojno raziskali rove. Ponovno  smo sedli na avtobus in se odpeljali proti znameniti bolnišnici Franja. Ob prihodu na začetno točko, nas je tam pričakal vodič. Skupaj smo se odpravili v sotesko reke Pasice in si med hojo ogledali stražne bunkerje ter prvotno pot do same bolnišnice. V bolnišnici smo si lahko sami ogledali barake in objekte v kompleksu. Po ogledu smo se usedli na avtobus in se srečno vrnili v Novo mesto.

Zapisala: Klara Zver, 9. a

 

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST