Select Page

Eko predstavniki in prostovoljci od 6. do 9. razreda so pod mentorskim vodstvom učitelja Alojza Hudelja na naši šoli dokončno uredili visoki gredi, ki smo jih postavili v preteklem šolskem letu na naravoslovnem dnevu ob obeležitvi dneva zemlje. Pripravili so plasti vejevja, listja, slame, zemlje in zopet slame, gnoja, še enkrat slame in humusa. Gredi bomo obogatili s prezimnimi zelišči. Zasejali bomo motovilec in zimsko solato v sodelovanju s Klubom Gaia in podjetjem Unichem. V začetku meseca oktobra nas bo obiskal agronom in skupaj bomo opravili delavnico setve jesenskih vrtnin. S seboj bo pripeljal zemljo ter ostala sredstva za oskrbo vrtnin. Pridelano zelenjavo bomo na željo učencev uporabili v šolski kuhinji. Veseli, da bomo pridelali eko zelenjavo, se zahvaljujemo vsem, ki so nam pomagali pri tem.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj

(Skupno 153 obiskov, današnjih obiskov 2)