Skoči na glavno vsebino
Select Page

V okviru projekta Rastoča knjiga smo na OŠ Šmihel razpisali likovni natečaj na temo Deklica Šmihelčanka z Rastočo knjigo. V natečaju so sodelovali učenci od 1. do 9. razreda. Prejeli smo veliko število izvirnih in zanimivih izdelkov, in sicer kipov, risb in slik, ustvarjenih v različnih likovnih tehnikah. Komisija je vse izdelke skrbno pregledala in izbrala izdelek učenke 9. razreda Tjaše Guštin. Tjaša je svoj kip oblikovala v sedečo deklico na knjigi, ki jo krasi misel dr. Janeza Gabrijelčiča, idejnega očeta rastoče knjige. Kipec Šmihelčanke je postavljen v avli v namenskem kotičku za Rastočo knjigo in nas vsak dan spomni na vrednoto znanja in osebne rasti. Ostali kipci so prav tako razstavljeni v avli šole. Pri idejni zasnovi celotne podobe smo sodelovali z likovnim umetnikom Brankom Šustrom. Hvala vsem učencem za trud, ki so ga vložili v likovne izdelke. Menimo, da je kotiček v avli zelo prijeten in nas vedno znova spodbuja k ustvarjanju sledenju pomembnim vrednotam v življenju.

Anica Klobučar, Vlasta Močnik Gabrič

DSC_1037 DSC_1047

(Skupno 345 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST