Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 17. decembra, smo v podaljšanem bivanju izvedli delavnico, na kateri so se drugošolci preizkusili v različnih načinih zgibanja papirnatih prtičkov. Obiskala nas je učiteljica gospodinjstva Marjetka Dragman. S seboj so učenci prinesli raznovrstne prtičke s prazničnimi motivi. Dragmanova se je najprej z učenci pogovorila o uporabi prtičkov. Preden so se pripravili k delu, jim je dala še nekaj koristnih nasvetov: imeti morajo čiste roke, rokave morajo zavihati, s prtički morajo delati nežno, kajti lepo zložen prtiček pričara praznično mizo. Pod njenim vodstvom so se učenci naučili zgibanja prtičkov na več načinov: kot svečko, stožec, piramido, pahljačo, ladjico in lokvanj. Vsak način je Dragmanova nazorno pokazala, učenci so ga nato izdelali, marsikaj pa je zanimivega tudi povedala. Ena od oblik je lokvanj, vanj lahko damo bonbon ali manjšo čokoladico, lepo misel … Ladjica je še posebej primerna, kadar jemo morske jedi oz. jo uporabimo kot simbol – da zaplujemo v novo leto. Prikazala je enostavne in bolj zahtevne načine zgibanja. Ugotovili smo, da je pri zgibanju potrebna natančnost, vztrajnost in nekaj vaje. Drugošolci so marsikaj novega zvedeli in obljubili, da bodo to upoštevali pri pripravi prazničnih pogrinjkov.

 

Zapisala: učiteljica Helena Murgelj

 

(Skupno 429 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST