Skoči na glavno vsebino
Select Page

Dan smo pričeli ob 7. 30. Po umivanju smo se oblekli in odpravili na zajtrk. Pred odhodom na smučišče smo igrali igro “krava”, ki je podobna igri “osel”. Kljub vetru in sneženju smo odšli na smučišče. Kat hitro smo se oblekli v smučarsko opremo. Na smučišču nas je pričakalo 5 cm novega snega, kar je pomenilo, da bo smučanje pravi užitek. Do malice smo smučali na Kaštivniku, ki je nekoliko zahtevnejša proga.

Malica je bila kar nujno potrebna, saj smo naredili veliko spustov. Po malici smo se ogreli na sidrih in takoj nadaljevali na progo Kaštivnik. Ob 12. uri so se razmere zelo poslabšale, saj je nastala zelo gosta megla, nastali pa so tudi kupi narinjenega snega. Ampak snežiti pa je nehalo :). Pri spuščanju so padci kar sledili. Zaradi goste megle, smo se dogovorili, da ob padcu moramo glasno zavpiti “padel”. To besedo smo uporabili kar pet krat. Ko smo se končno privlekli do konca proge, smo ugotovili, da se je pa sedežnica pokvarila, zato smo morali čakati 15 minut. Vsi premraženi in utrujeni smo prišli na kosilu. Po kosilu je sledil počitek, saj danes nismo smučali popoldan, saj je premočno pihalo. Popoldanske ure smo preživeli ob gledanju risanke Minioni. Sledil je pouk o smučarski opremi, prvi pomoči, spoznali pa smo tudi geografijo Pohorja. Po vseh teh dejavnostih smo se odpravili v sobe, kjer smo pričeli z pripravami na spanje in nov dan.

Lev Strasberger

 

(Skupno 162 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST