V torek, 31. maja, se je v novomeškem Kulturnem centru Janeza Trdine udeležilo zaključne prireditve tudi 19 zlatih bralcev naše šole, ki so bili zvesti knjigi in Bralni znački vsa leta osnovne šole. Prireditev je organiziralo Društvo prijateljev mladine Mojca Novo mesto za 255 pridnih bralcev iz 16 osnovnih šol in osmih dolenjskih občin. V uvodnem delu so se predstavili učenci Glasbene šole Marjana Kozine in gost Tadej Toš. Toš je komik, voditelj in igralec, posebno znan po svojih »stand-up« nastopih. Zbranim je najprej spregovoril o različnih vrstah aplavza, katere so tudi preizkusili. Potem jih je nasmejal s pripovedjo na račun tako pametnih telefonov. Primerjavo je naredil med knjigami in ženskami. Knjiga je kot ženska: rada ima, da jo lepo pogledaš; rada ima, da z nje obrišeš prah; rada ima, da jo vzameš v roke; da si zanjo vzameš čas … Vsi bralci in mentorji so prejeli v dar knjige, ki jih je podelil gost. Gostu so mladi namenili bučen aplavz, z njim so se zadržali še pri ustvarjanju »selfijev«. Mladi in mentorji so bili deležni tudi pogostitve.

Zapisala in fotografirala učiteljica Helena Murgelj